www.serkandemirci.org

Serkan Demirci
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Tüm hizmetleriz hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

Albümlerimiz<

Albümlerimiz

Farklı ve zengin albüm çeşitlerimiz için TIKLAYINIZ

Simple

Kampanyalar

Size özel kampanyalarımız için TIKLAYINIZ

İletişim:

Tel: 0541 3597120

Mesaj Gönder

HABER VE DUYURU

HÜRRİYET GAZETESİ RÖPORTAJ

Serkan Demirci’nin Hürriyet’e Instagram ile ilgili verdiği röportaj;

24924619[1]

Instagram’dan Fotoğraf Başına Para Kazanıyor

Instagram artık sadece kişisel fotoğraflarımızı paylaşmak için değil, aynı zamanda para kazanmak için de bir gelir kapısı olmuş durumda. Yıllarca muhasebe ile uğraşan; ancak fotoğraf stüdyosu açıp Instagram’a kapak atan Serkan Demirci de Instagram’ı iyi değerlendirenlerden sadece biri…

Serkan Demirci… 12 yıl muhasebe işiyle uğraşıp, daha sonra 2011’de kendi fotoğraf stüdyosunu açan Demirci, yaklaşık üç yıl boyunca profosyonel olarak bu işi yapmaya başladı. Değişen trende ayak uydurmak adına stüdyo içinde kalmak istemeyen Demirci, gün geçtikçe popülerleşen Instagram’a taşındı. Bazı fotoğrafları için fotoğraf başına 750 TL’ye kadar kazanç sağlayan Demirci, Instagram hikayesini Hürriyet’e anlattı.

İŞTE INSTAGRAM’DAN O KARELERDEN BAZILARI…

Instagram’a geçiş nasıl oldu?

2 yıldır Instagram’dayım, bir arkadaşımın fotoğraflarımı görüp Instagram hesabın var mı sorusuyla başladı her şey. İlk başlarda kullanmakta zorluklar yaşadım ve aktif kullanıcı olamıyordum, bir süre sonra fotoğraflarımın beğeni sayısındaki artış, gelen yorumlar ve de takipçi sayımın artması beni instagramda aktif bir kullanıcı yaptı. Instagramda atacağım fotoğraflarda seçiciyim, kullanıcıların beğeneceğini düşündüğüm fotoğrafları yüklüyorum.

Instagram yoluyla para kazanıyor musunuz? Markalar sizi nasıl buluyor?

En azından kazanmaya başlıyorum diyebilirim, tabi bunun dışında maddi olmasa da farklı şehirlerden davet edilmek de işin bir diğer güzel kısmı. Markaların özellikle son bir yıldır saygın ve popüler kişilere ulaşmak istemeleri bizim gibi kullanıcılara iletişime geçip iş birliği yapmalarını normal olarak görüyorum. Sonuçta bizler ünlü televizyonlarda ya da farklı bir dalda tanınmış kişiler değiliz; sadece Instagramda aktif olup çektiğimiz fotoğraflarla belli bir kullanıcı sayısına ulaşan kişileriz.

Instagram’a yeni olan kullanıcılara takipçi sayılarını arttırmak için neler söylemek istersin?

Bunun tabii ki ilk şartı bol bol fotoğraf çekip eklemek ve popüler hashtag’leri kullanmak, hoşunuza giden fotoğrafları beğenip yorum yapmak… Çektiğiniz fotoğrafın lokasyonunuzu eklemek bile takipçi sayınızı arttırır. Sıcak renkli fotoğraflar genelde daha dikkat çekiyor.?

Bugün için 95 bin takipçisi bulunan Demirci’ye Instagram üzerinden sserkan34 kullanıcı adıyla veya www.serkandemirci.org adresinden ulaşılabiliyor.

Haberi detaylarıyla okumak için tıklayınız.

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect. Wordpress